,

جزوه الکترومغناطیس دکتر شفیعی جلسه 1 از 9 ( آنالیز برداری و پیش نیازها )

Va-temeti-de-efectele-radiatiilor-electromagnetice-asupra-sanatatii-----b-Sondaj-Ziare-com--b-

جزوه الکترومغناطیس دکتر شفیعی جلسه 1از 9 ( آنالیز برداری و پیش نیازها )

جلسه اول جزوه الکترومغناطیس دکتر شفیعی شامل  مرور کلی بر آنالیز برداری و مفاهیم اولیه الکترومغناطیس است. در این فصل آنالیز برداری به روش متفاوتی تدریس شده و برای درک بهتر مفاهیم آنالیز برداری از مثال های مربوط به الکترومغناطیس (که بیشتر روابط و مفاهیم آنها در دوره دبیرستان تدریس شده  است) استفاده شده که این مثال ها جنبه پیش مطالعاتی دارند و مباحث مربوط به الکترومغناطیس در فصل های بعدی مفصلا تدریس میشود.

از فصل آنالیز برداری مستقیما در کنکور سوالی مطرح نشده ولی با توجه به اینکه ضعف اکثر دانشجویان در الکترومغناطیس به دلیل درک نکردن مفاهیم آنالیز برداری است و درک مفاهیم این فصل برای یادگیری بهتر روابط الکترومغناطیس ضروری است لذا در این جزوه و خصوصا در فیلم آموزشی الکترومغناطیس با کمک اشکال سه بعدی متحرک سعی شده قدرت تجسم مخاطب افزایش داده شود و درک عمیقی از این مباحث ( مفاهیم گرادیان ، کرل و دیورژانس ، قانون کلومپ ، قانون گاوس ،قانون آمپر ، قانون بیوساوار  و … ) ایجاد گردد.

توصیه میشود به مفاهیم آنالیز برداری توجه ویژه ای شود و  جزئیات و اثبات ریاضی روابط به صورت سطحی مطالعه شود.

شایان ذکر است توضیحات شکل ها و روابط داخل جزوه در فیلم آموزشی بیان شده است ( بسیاری از روابط و جدولها نیازی به حفظ کردن ندارند و به راحتی با استدلال به دست می آیند ) بخش هایی از فیلم آموزشی الکترو مغناطیس را در این قسمت مشاهده نمایید.

 

 

دانلود جزوه الکترو مغناطیس دکتر شفیعی جلسه 1 از 9

دانلود

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

2 پاسخ